Uwaga komunikat!
Komunikat Komisji Dyscyplinarnej z posiedzenia nr XVIII
04/06/2017
Uwaga komunikat!
Nowy terminarz rundy jesiennej 2017/2018
07/19/2017
Pokaż wszystko

Zmiany w SPARCIE!

SPARTA Będkowo - DĄB Kuraszków

Po 44 latach ze swojej funkcji zrezygnował Wiesław Zawadzki, przez co w naszym klubie zaszły spore zmiany…Wiedzieliśmy że ten moment kiedyś nadejdzie. Juz od kilku lat słyszeliśmy przed końcem sezonu, że to tej ostatni, jednak udawało się go namówić na „jeszcze jeden” – aż do zeszłego lata. Myśleliśmy, ze SPARTY już nie będzie. Nikt nie chciał się zmierzyć z tym wyzwaniem. Jednak jeszcze ten jeden raz udało się przekonać „Prezesa”, żeby poprowadził SPARTĘ przez kolejny sezon. Tym razem mieliśmy 100% pewność że ostatni.

Wszystkim z zewnątrz wydawało się, że nie jest to nic trudnego, jednak wspominając minione czasy nie sposób przeoczyć tego, że zawsze to on był tym pierwszym na boisku. Przychodził przed meczem, zakładał siatki, sypał linie. Kiedy pojawiały się drużyny, wypełniał protokół, dobierał skład, pamiętał o kartkach, znał wszystkie przepisy. Dbał o klub nie tylko w dniu meczu, czego najlepszą wizytówką była jedna z najlepszych płyt boiskowych w gminie.  W ostatnim czasie można powiedzieć, że przygotowywał klub na tę rozłąkę. Co raz więcej zadań oddelegowywał na innych, dzięki czemu sami mogliśmy przekonać się jak to jest.

40-lecie Wiesława Zawadzkiego w SPARCIE Będkowo

40-lecie Wiesława Zawadzkiego w SPARCIE Będkowo

Wiesław Zawadzki był związany ze SPARTĄ od 1974 roku. Przez te 44 lata zdołał przejść od klasy D, przez klasę C, do B klasy, z która był do końca sezonu 2016/2017. Mnóstwo pucharów, setki turniejów a na zwieńczenie wspaniałej historii, po raz pierwszy udało się nam zdobyć 1. miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Trzebnicy.

Liczyły się nie tylko trofea, choć każdy chce je wygrywać. Nasz „Prezes” prowadził również drużynę trampkarzy SPARTY, z której w naszej drużynie  zagrali m.in. Paweł Pelczarski, Krzysztof Pelczarski, Kamil Grudzień, a nadal pozostają w niej Paweł Szymański i Piotr Fiedziuk.

Przyszedł jednak czas na nowe. Nowym prezesem klubu SPARTA Będkowo został Piotr Fiedziuk, który jest nadal aktywnym zawodnikiem SPARTY. Pomagać w pełnieniu jego roli będą mu: vice-prezes Grzegorz Wojciechowski wraz z pozostałymi członkami zarządu: Pawłem Szymańskim, Kamilem i Miłoszem Mazij. Choć dla SPARTY to zupełnie nowa sytuacja, to dostaliśmy zapewnienie, że nie zostaniemy z tym sami, a Wiesław Zawadzki będzie wspierał swój klub radą.

Dziękujemy za oddane 44 lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.